„Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen!” (gróf Széchenyi István), avagy a sorstárs közösségek megtartó ereje

Cikkek, hírek / „Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen!” (gróf Széchenyi István), avagy a sorstárs közösségek megtartó ereje

Ebben a cikkben

A sorstárs közösségek tagjai hasonló élethelyzettel, kihívásokkal, nehézségekkel szembesülnek, ezáltal különleges megtartó és összetartó erőt jelentenek egymás számára. Megértik egymás problémáit, empatikusak és nemcsak érzelmileg, hanem a gyakorlatban is támogatják egymást. Megosztják tapasztalataikat, bátorítják egymást, és közösen dolgoznak a nehézségek leküzdésén, mindeközben elkerülve az elszigetelődés érzését.

A sorstárs közösségek megtartó ereje

Számtalan cél mentén alakulhatnak önsegítő csoportok

A sorstárs közösségek különböző céllal alakulhatnak, melyből most példaként kiemelnénk néhányat:

· A betegséggel küzdők csoportjába tartozó tagok megoszthatják tapasztalataikat a kezelésekről, a gyógyulás folyamatáról, és támogatást nyújthatnak a lelki megpróbáltatások során is. A betegséggel küzdők önsegítése olyan folyamat, amelyben az érintettek aktívan részt vesznek saját gyógyulásukban és életminőségük javításában.

· Nem feledkezhetünk el a betegséggel küzdő embertársaink hozzátartozóinak támogató csoportjairól sem, ilyenek például a demenciával élők családtagjainak támogatására irányuló önsegítő csoportok is.

· A gyászfeldolgozó csoportokban a veszteségen átesettek együttérzéssel és tapasztalati bölcsességgel segíthetik egymást a gyász különböző szakaszaiban.

· A függőségből felépülők közösségeiben a tagok egymás sikereiből és nehézségeiből tanulva támogathatják egymást a józanság fenntartásában.

Az önsegítő csoportok lehetnek formálisak vagy informálisak, de mindegyik esetben közös cél, hogy a tagok érzelmi és gyakorlati támogatást nyújtsanak egymásnak.

Napjaink technikai vívmányainak köszönhetően a személyes jelenléten túl, már online önsegítő csoportokhoz vagy fórumokhoz is könnyen csatlakozhatnak a csoport tagjai.

A sorstárs közösségek megtartó ereje

Miért jó egy önsegítő csoporthoz tartozni?

· Tagjai lehetünk egy támogató közösségnek, ahol az érintettek megoszthatják a személyes tapasztalataikat, ami segíti az egymás iránti megértést és az elszigeteltség érzésének csökkentését.

· A közösség motivációval, pozitív példákkal szolgálhat, bátorítva a tagokat arra, hogy aktív szerepet vállaljanak gyógyulásukban, sorsuk alakulásában.

· Az érintettek különböző technikákat és stratégiákat dolgoznak ki saját életminőségük javítására, valamint információt gyűjtenek.

· A közösség erejét magunk mögött érezve megvalósulhat akár az életmódváltás is, amely által a megfelelő táplálkozás, rendszeres testmozgás, stresszkezelés és pihenés hozzájárulhat a gyógyuláshoz, valamint a testi és lelki egészség javításához.

· A betegek tájékozódnak betegségükről, kezelési lehetőségekről és életmódbeli változtatásokról, így magabiztosabbak lesznek a saját egészségügyi döntéseikben.

· A közösség erejének köszönhetően a szakértői támogatás bevonása is egyszerűbben megvalósítható. Az önsegítés során a betegek és hozzátartozóik gyakran keresnek fel szakértőket, – legyen szó orvosokról, dietetikusokról, pszichológusokról vagy más egészségügyi szakemberekről – akiket akár a közösségi alkalmakra is meghívhatnak előadóként, hogy útmutatást és tanácsot kapjanak. Az önsegítő folyamat tehát nem zárja ki a professzionális segítség bevonását, hanem kiegészíti azt.

· A közösségben a mentális egészség támogatása keretében elsajátított relaxációs technikák, meditáció vagy pszichoterápia alkalmazása segíthet a lelki terhek csökkentésében és a betegséggel való megküzdésben.

· Az önsegítés egyik legnagyobb előnye, hogy segíti az érintetteket a kontroll visszanyerésében. A betegek nem passzív elszenvedői a betegségüknek, hanem aktívan részt vehetnek gyógyulásukban, ami pozitív hatással lehet mentális és fizikai jóllétükre egyaránt.

Az önsegítés kulcsa a felismerés, hogy lehetőségük van befolyásolni életük alakulását, és ebben fontos szerepet játszik a megfelelő tudás, eszközök és közösségi támogatás elérhetősége.

A sorstárs közösségek megtartó ereje

Mire van szükség egy önsegítő csoport elindításához?

Egy önsegítő csoport felépítése gondos tervezést és átgondolt szervezést igényel, hogy hatékony támogatást nyújtson a résztvevők számára.

· Az első lépés a csoport céljának meghatározása. Fontos tisztázni, hogy a csoport milyen szükségletekre reagál, és milyen problémákra keres megoldást.

· Elengedhetetlen az is, hogy a csoport világosan meghatározza, kiket kíván bevonni. A célcsoport lehet szűkebb vagy tágabb kör, például, egy adott betegségben szenvedők (pl. rákbetegek, cukorbetegek,), hasonló élethelyzetben lévők (pl. szülők, fiatalok, idősek), olyan emberek, akik azonos kihívásokkal néznek szembe (pl. szenvedélybetegek, demenciával élő személyek hozzátartozói), de gyakorlati tapasztalatok alátámasztják, hogy az azonos élethelyzetben lévő csoporttagok minden esetben aktív segítői egymásnak.

Így egy olyan erőforrás áll rendelkezésükre, amelyre bátran lehet támaszkodni!

· Az önsegítő csoport hatékony működéséhez szükség van egy határozott, jó szervezőkészséggel, ötletekkel és empatikus személyiséggel bíró vezetőre, akire társai hallgatnak és javaslatait elfogadják. Ő felel a csoport működéséért. Ez a személy lehet egy önkéntes vagy maga a csoport alapítója, de akár egy tapasztalt vezető is, aki már több hasonló csoportot vezetett.

· Fontos, hogy legyen mellette egy koordinátor, akinek feladatai a találkozók megszervezése, időpontok, helyszínek kiválasztása, online találkozók esetén a megfelelő platform megszervezése, a tagok értesítése a találkozókról, fontos információk megosztása.

· A megfelelő működés érdekében fontos előre meghatározni bizonyos szabályokat és kereteket is, például a rendszeres részvétel fontossága, a beszélgetések során a kölcsönös tisztelet és bizalom megtartása. Minden tagnak elkötelezettnek kell lenni az új tagok bevonása, az újonnan érkezők fogadása és csoport működésébe való bevezetése iránt. Az önsegítő csoportban elhangzott személyes információk bizalmas kezelése alapvető fontosságú, hogy a tagok biztonságban érezhessék magukat.

A sorstárs közösségek megtartó ereje

· Lényeges a találkozók időtartamának és struktúrájának meghatározása. A találkozók menetrendje segíti a strukturált beszélgetést és a hatékonyságot. Jó, ha van egy előre kijelölt témakör, de az is lehetőség, ha az egyéni problémák alapján alakítják a beszélgetést. Dönthetnek úgy is, hogy a csoport szakértőt hív a beszélgetésre.

A koordinátor szerepe fontos a keretek betartásában, és abban, hogy minden résztvevő szót kapjon, hogy érzi magát, mi az, ami foglalkoztatja. Ez segít az érzelmi helyzetek tisztázásában. Az aktuális téma megbeszélése után fontos a rövid összegzés, pozitív záró gondolatok, a következő találkozó időpontjának meghatározása.

· Az önsegítő csoportok optimális működéséhez anyagi forrásokra, támogatásokra is szükség van, például helyiség bérléséhez vagy eszközök biztosításához. Támogatás érkezhet adományokból vagy pályázati forrásokból egyaránt.

· Fontos, hogy időnként a csoport tagjai visszajelzést adhassanak a találkozók hasznosságáról, és arról, hogyan lehetne javítani a csoport működésén. A visszajelzések alapján módosítható a csoport struktúrája, hogy jobban megfeleljen a résztvevők igényeinek.

Az önsegítő csoportok folyamatosan fejlődhetnek és alkalmazkodhatnak a tagok változó igényeihez. Az új tagok érkezése, új kihívások felmerülése, illetve az egyre gazdagodó tapasztalatok segíthetnek abban, hogy a csoport hosszú távon is fenntartható és hasznos legyen.

· Az önsegítő csoport tagjai gyakran nemcsak a találkozók alkalmával tartanak kapcsolatot, hanem közös programokat, eseményeket is szerveznek, amely segíti a csoport kohéziót. A kirándulásokon, közösségi programokon, rendezvényeken, előadásokon való közös részvétel segít, hogy az önsegítő csoport a lelki támogatás mellett közösségi élményt is biztosítson, amely hosszú távú megtartó erővel bír.

A sorstárs közösségek megtartó ereje

A bakonyszücsi Lelki Rehabilitációs Otthon sorstárs közösségei

A Katolikus Szeretetszolgálat Lelki Rehabilitációs Otthonában – ahol többek között daganatos betegek és daganatos beteg gyermekek családjai számára biztosítanak lelki rehabilitációs lehetőséget -, megtapasztalhatjuk a jól működő önsegítő csoportok tevékenységének áldásos hatásait, mind az egyének, mind a családok életében.

A résztvevő családok jellemzően már a gyermekonkológiai klinikán történő kezelések során megismerkednek, összebarátkoznak, majd a közösségi platformokon, zárt csoportokban folyamatosan kapcsolatot tartanak egymással és a nyári terápiás ciklusokban nagy örömmel érkeznek meg együtt Bakonyszücsre.

Az Otthon munkatársai a terápiás közösség elveit követik, amely elengedhetetlen a gyógyuláshoz, az elszenvedett testi és lelki fájdalmak kompenzálására.

Évente egyszer - különböző családok csoportjaival –együtt töltik az időt, mint egy nagy család! A résztvevők örömmel kapcsolódnak be a közös terápiás és élményszerző programokba, de természetesen lehetőségük van a kötetlen időtöltésre is, akár valamilyen általuk szervezett önálló program keretében is! Ezek az alkalmak lehetőséget biztosítanak egymás problémáinak, gondjainak, örömeinek és sikereinek megismerésére, ezzel megalapozva, hogy az év többi részében is majd számíthatnak egymásra.

A sorstárs közösségek megtartó ereje

A lelki rehabilitációhoz kapcsolódó terápiás lehetőségek biztosítása mellett az Otthon alapvető feladata a közösségépítéshez történő szakmai segítségnyújtás, a közösségek önsegítő tevékenységének ösztönzése, összetartó erejének növelése. Lehetőség van arra is, hogy az ehhez kedvet érzők egyszerre több csoporthoz is tartozzanak.

Az egy csoportból, esetleg egy településről érkezők szívesen találkoznak más csoportok tagjaival, hiszen ilyenkor lehetőség van a tapasztalatok megosztására, új ötletek kitalálására, megvalósítására, inspirációra és az egymással történő kötetlen együttlétre.

A terápiás ciklusok sikeressége, a résztvevők elégedettsége nagy mértékben függ attól, hogy a csoport milyen mértékben képes az együttműködésre. Az Otthonban a jókedv, a derű, az élményszerű együttlét a jellemző, melyet jól szemléltet az alábbi kisfilm:

Közösségben az erő

Önsegítő csoportok működésére már eddig is sok példát láthattunk katolikus közösségeinken belül is, de számtalan, még kiaknázatlan lehetőség áll rendelkezésre! A plébánia helyszínt biztosíthat az összejövetelekhez, a szervezésben pedig legyünk nyitottak és bátrak, hiszen olyan erő rejlik közösségeinkben, amely biztonságot nyújthat a sikeres működtetéshez!

Jó gyakorlatként tekinthetünk a plébániákon működő baba-mama klubokra, a különböző egyéb közösségek működésére és még sok más szervezeti formában is segíthetjük embertársainkat, amellyel egyaránt tehetünk saját lelki egészségünkért, lelki jóllétünkért is.

Ne feledjük a Szentírás szavait:

„Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.” (Mt 25,40)

További értékes cikkekért, programokért, tanúságtételekért iratkozz fel havi hírlevelünkre itt!

Élj a cikkünk alatt található támogató lehetőségekkel, kapcsolódj be programjainkba, kurzusainkba és nyerj inspirációt további cikkeinkből!

Forrás: Bízd Rá Magad Média
Képek forrása: freepik.com, Katolikus Szeretetszolgálat Lelki Rehabilitációs Otthona
Szerző: Forsthoffer Erzsébet

Iratkozz fel hírlevelünkre

Oszd meg:

Értékeld:

Hozzászólás
#önsegítő csoport

Kapcsolódó támogató lehetőségek

Down Dada Sorstárs Segítő Szolgálat

Down Dada Sorstárs Segítő Szolgálat
Down-szindrómás baba születése utáni krízistanácsadás a szülőknek, Down-szindrómás baba örökbefogadása, Down-szindrómás babát várók lelki támogatása és felkészítése a baba fogadására

Segítő jelleg: szemléletformálás, tanácsadás, örökbefogadás

Ajánljuk: várandósoknak, szülőknek

Elérhető: Bárhonnan az országból, folyamatosan

Down Alapítvány Down Dada Szolgálata

Érdekel

Egyedülálló szülők AVE lelkigyakorlata

stat_minus_3
Egyedülálló szülők AVE lelkigyakorlata
Elvált, külön élő, özvegy, soha meg nem házasodott szülőknek, azaz EGYEDÜLÁLLÓ SZÜLŐKNEK szól a három hétvégéből álló AVE kurzus, ha még friss, maximum 5-6 éven belüli a család széthullásának a sebe. Az AVE kurzus a talpra állás, "újratervezés" lehetőségét kínálja. Azoknak szól, akik még nem látják, hogyan tovább a házastársuk nélkül, lehetnek-e még boldogok, mi lesz így a gyerekeikkel. Az AVE kurzus után a gyerekek ismét derűsnek, kiegyensúlyozottnak látják szülőjüket.

Segítő jelleg: közösségépítés, közösségi támogatás, lelkigyakorlat

Ajánljuk: gyermeküket egyedül nevelőknek, elváltaknak

Elérhető: Budapesten rendszeresen, de hívásra vidéken is., évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal, vannak rendszeres havi "továbbsegítő" alkalmak Budapesten.

Emmánuel Közösség

Érdekel

Ne félj, nem ítéllek el! - Magzatvesztők lelkigyakorlata

Ne félj, nem ítéllek el! - Magzatvesztők lelkigyakorlata
Magzatvesztés, vetélés, halvaszületés, lombikbaba elvesztése, fogamzásgátlók és abortusz okozta veszteség, gyász feldolgozása. Életátgondolás az örök élet tükrében. Égető fájdalom, mert nem szültem meg gyermekem. Megbékélés Istennel, önmagammal.

Segítő jelleg: lelkigyakorlat, mentálhigiénés segítség

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek

Elérhető: Országosan, határon túl is, egész évben rendszeres jelleggel, évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Ne félj, nem ítéllek el! Munkacsoport

Érdekel

Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat

stat_minus_3
Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat
Az alkohol problémában érintetteknek és családtagjaiknak nyújtunk segítséget. Közösségi programokat, lelkigyakorlatokat, lelkinapokat szervezünk, valamint lehetőséget biztosítunk egyéni lelkigondozói beszélgetésre, önsegítő csoportokon való részvételre, család konzultációra. A közösségi találkozások alapja az elfogadó, befogadó légkör, amely lehetőséget ad az őszinte beszélgetésekre.

Segítő jelleg: csoportterápia, konzultáció, lelkigondozás, lelkigyakorlat, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, tábor

Ajánljuk: fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, időseknek

Elérhető: országosan, egész évben rendszeres jelleggel

Katolikus Szeretetszolgálat

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Eger

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Eger
RÉV - Remény, Élet, Változás. Célja: a szenvedélybetegek, hozzátartozóik és környezetük megsegítése, prevenció. Kiket várunk? 16 évet betöltött alkoholfüggőket, kábítószerfüggőket, gyógyszerfüggőket, játékszenvedélytől függőket, egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket, hozzátartozókat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, klub, konzultáció, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: országosan, egész évben rendszeres jelleggel, ill. bizonyos programok évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Főegyházmegyei Karitász Központ Eger

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Székesfehérvár

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Székesfehérvár
RÉV - Remény, Élet, Változás. Célja: a szenvedélybetegek, hozzátartozóik és környezetük megsegítése, prevenció. Kiket várunk? 16 évet betöltött alkoholfüggőket, kábítószerfüggőket, gyógyszerfüggőket, játékszenvedélytől függőket, egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket, hozzátartozókat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, konzultáció, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel, ill. bizonyos programok évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Szombathely

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Szombathely
RÉV - Remény, Élet, Változás. Célja: a szenvedélybetegek, hozzátartozóik és környezetük megsegítése, prevenció. Kiket várunk? Alkoholfüggőket, kábítószerfüggőket, gyógyszerfüggőket, játékszenvedélytől függőket, egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket, hozzátartozókat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, gyakorlati segítség, konzultáció, közösségi támogatás, lelkivezetés, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, pszichológus, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel, ill. bizonyos programok évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Kecskemét

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Kecskemét
RÉV - Remény, Élet, Változás. Célja: a szenvedélybetegek, hozzátartozóik és környezetük megsegítése, prevenció. Kiket várunk? 16 évet betöltött alkoholfüggőket, kábítószerfüggőket, gyógyszerfüggőket, játékszenvedélytől függőket, egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket, hozzátartozókat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, konzultáció, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, segítő beszélgetés, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel, ill. bizonyos programok évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Római Katolikus Főplébánia

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Szekszárd

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Szekszárd
RÉV - Remény, Élet, Változás. Célja: a szenvedélybetegek, hozzátartozóik és környezetük megsegítése, prevenció. Kiket várunk? 16 évet betöltött alkoholfüggőket, kábítószerfüggőket, gyógyszerfüggőket, játékszenvedélytől függőket, egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket, hozzátartozókat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, konzultáció, mentálhigiénés segítség, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel, ill. bizonyos programok évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Pécsi Egyházmegye

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Budapest

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Budapest
RÉV - Remény, Élet, Változás. Célja: a szenvedélybetegek, hozzátartozóik és környezetük megsegítése. Kiket várunk? 16 évet betöltött alkoholfüggőket, kábítószerfüggőket, gyógyszerfüggőket, játékszenvedélytől függőket, egyéb függőségtől, ill. szerhasználati problémáktól szenvedőket, és a hozzátartozókat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, konzultáció, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, pszichológus, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel, ill. bizonyos programok évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Katolikus Karitász - Caritas Hungarica

Érdekel

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Vác

stat_minus_3
RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat - Vác
Szakemberekből álló csapatunkkal segítünk, hogy akár érintettként, akár hozzátartozóként eligazodj a függőségek okozta útvesztőben. Barátságos környezetben, személyes és csoportos találkozások során együtt választjuk ki a Neked legmegfelelőbb foglalkozást, ami segít a gyógyulásban, legyen szó művészetterápiáról, önsegítő csoportról, vagy Isten keresők csoportjáról. Várunk szeretettel!

Segítő jelleg: bibliodráma, konzultáció, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport, pszichológus, tanácsadás, prevenció

Ajánljuk: függőséggel élőknek

Elérhető: A Váci RÉV négy egyházmegyei járásban érhető el. Ezek: a Szobi, Dunakeszi, Rétsági és Váci járások., egész évben rendszeres jelleggel

Váci Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Gyászfeldolgozó csoport

Gyászfeldolgozó csoport
Várjuk mindazok jelentkezését, akik a közelmúltban veszteséget éltek át és megosztanák fájdalmukat a sorstársakkal. A csoportban figyelmet, meghallgatást és támogatást kapnak a gyászuk feldolgozásában.

Segítő jelleg: csoportterápia

Ajánljuk: felnőtteknek, özvegyeknek

Elérhető: Budapest, bejelentkezés szerint

Katolikus Karitász - Caritas Hungarica

Érdekel

Kimondható-Fogadó, ahova betérhetsz a függőséggel kapcsolatos kérdéseiddel

Kimondható-Fogadó, ahova betérhetsz a függőséggel kapcsolatos kérdéseiddel
A Fogadóban a szenvedélybeteg embereket, családokat, hozzátartozókat személyes konzultációval, pár- és családterápiával, tinédzser és felnőtt csoportokkal várjuk.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, internet használat, konzultáció, könyv, mentálhigiénés segítség, önsegítő csoport

Ajánljuk: kamaszoknak, fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, időseknek, függőséggel élőknek

Elérhető: országosan, egész évben folyamatosan elérhető

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

MotiVÁCió - gyászfeldolgozás

MotiVÁCió - gyászfeldolgozás
Mentálhigiénés támogató lehetőségeink között a gyászfeldolgozásban is segítséget nyújtunk.

Segítő jelleg: csoportterápia

Ajánljuk: fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, időseknek, özvegyeknek

Elérhető: Váci Egyházmegye, de a konzultációk online is elérhetőek, előzetes bejelentkezés alapján

MotiVÁCió Képzési Központ Nonprofit Kft.

Érdekel

Katolikus Szeretetszolgálat Lelki Rehabilitációs Otthona

Katolikus Szeretetszolgálat Lelki Rehabilitációs Otthona
Az intézményben lelki rehabilitációs lehetőséget biztosítanak a rosszindulatú daganatos megbetegedésben, illetve más súlyos egészségkárosodásban, fogyatékosságban szenvedő gyermekek, felnőttek, valamint a betegségben szenvedő gyermekek esetében családjaik részére is.

Segítő jelleg: mentálhigiénés segítség, pszichológus, rehabilitáció

Ajánljuk: betegeknek

Elérhető: Bárhonnan lehet hozzájuk fordulni, folyamatosan

Katolikus Szeretetszolgálat

Érdekel

MotiVÁCió - támogató csoport eltérő fejlődésű gyermekek szüleinek

stat_minus_3
MotiVÁCió - támogató csoport eltérő fejlődésű gyermekek szüleinek
Az eltérő fejlődésű gyermekek szüleinek egész máshogy néz ki az élete, mint az egészséges gyermekeket nevelőké. Segítséget azonban ritkán kapnak, hiszen a fókusz gyermekük fejlesztésén van. Az Erőforrás csoportba az érintett szülőket várják, hogy sorstásközösséget biztosítva nekik, szembe tudjanak nézni veszteségükkel, nehézségeikkel, és új erőt nyerjenek élethelyzetükhöz.

Segítő jelleg: önsegítő csoport

Ajánljuk: szülőknek

Elérhető: Váci Egyházmegye, online, előzetes bejelentkezés alapján

MotiVÁCió Képzési Központ Nonprofit Kft.

Érdekel

Weboldalunk olyan megoldásokat (feltétlenül szükséges, valamint statisztikát támogató sütik) használ, melyekkel a jobb szolgáltatás érdekében elemzi a weboldal forgalmát, és személyre szabottabb élményt kínál. A részleteket megtalálod az Adatkezelési tájékoztatónkban. Jó böngészést kívánunk!

Mindet elfogadom Beállítások

Süti beállítások

Feltétlenül szükséges sütik
A weboldalon működő szolgáltatásokhoz szükséges.

Statisztikához használt sütik
Ezeket a sütiket arra használjuk, hogy információkat gyűjtsünk weboldalunk forgalmáról webhelyünk használatának elemzéséhez. Ezek a nyomkövető és teljesítménnyel kapcsolatos sütikkel összegyűjtött információk egyetlen személyt sem azonosítanak.

Beállítások mentése   Adatkezelési tájékoztató