Alamizsna: figyelmesség a megsebzett ember felé

Cikkek, hírek / Alamizsna: figyelmesség a megsebzett ember felé

Ebben a cikkben

A jótettek nem csupán erkölcsi kötelességek, hanem mélyebb lelki igazságok megnyilvánulásai: Isten jóságának jelei az emberi világban. Isten jósága nem elvont fogalom, hanem megtapasztalható valóság.

Mivel az ember Isten képére és hasonlatosságára teremtetett, e jóságot tükrözni is képes – és hivatott is rá. Az ember szabadsága nem pusztán erkölcsi döntések lehetősége, hanem meghívás a szeretetre: Isten, önmagunk és embertársaink szeretetére.

Jézus példája arra tanít, hogy a valódi szabadság a szeretetben valósul meg, nem pedig a jó és rossz közti választásban. Ez a szeretet jelenik meg akkor is, amikor a másik ember szükségében, sebezhetőségében odahajolunk hozzá.

A jó segítés személyes és figyelmes

Az alamizsna, a szolidaritás és az önzetlen szolgálat a szeretet megnyilvánulásai. A jó segítés mindig személyes és figyelmes: a rászoruló valódi igényeire válaszol, tiszteletben tartva annak méltóságát és szabadságát.

A rosszul adott adomány, amely nem figyel az egyén szükségleteire, sőt néha méltatlan tárgyakat közvetít, nem a jóság, hanem a közömbösség jele. A jól végzett segítés viszont lehetőséget ad arra, hogy Isten szeretete és jósága kézzelfoghatóvá váljon a világban.

A segítés gyakran akkor a leghatékonyabb, ha közösségben történik, szervezetek által koordinálva, így fenntartható és átgondolt támogatást nyújthatunk.

A jótettek tehát nemcsak a világ sebeit gyógyítják, hanem minket is formálnak közelebb visznek Istenhez és embertársainkhoz is.

Miért tegyünk jót?

„Magasztaljátok az Urat, mert jó: irgalma örökké megmarad” – olvassuk a 106. zsoltárban. De mire utal az a jóság, melyet a zsoltáros megénekel?

A Szentírásban, mint Isten tulajdonsága áll előttünk az ő jósága. A választott nép érzékelte, hogy van valaki, aki gondoskodik róla. Van valaki, aki elhalmozza őket jótéteménnyel. Honnan van ez a tapasztalás?

Ha mostani vizsgálatunk tárgyává tesszük az embert, saját magunkat, akkor azt látjuk, hogy van képességünk arra, hogy elvonatkoztassunk magunktól. Vagyis saját magunkat, a gondolatainkat, az érzéseinket képesek vagyunk eltárgyiasítva vizsgálni. Így kereshetjük azt, hogy honnan vagyunk és hová tart az életünk. Kereshetjük azt, hogy mi végett vagyunk a világon. Ha ránézünk az életünkre, akkor húsba markolóan érezzük, hogy a világban jelen van a bűn, jelen van a rossz, érezzük ezt a mindennapi küzdelmeinkben, az elbukásainkban, de a győzelmeinkben is.

Akkor mégis honnan van a jóság? Isten, mint leghatalmasabb létező, aki öröktől fogva van – hiszen, ha lenne kezdete és vége, akkor lenne, aki létbe hívta, így nem lenne a leghatalmasabb – létbe hívott minket, embereket, akiket a saját képére és hasonlatosságára formált. (vö. Ter 1,26.)

Isten hatalmasabb mindenkinél, nála hatalmasabbat nem tudunk elképzelni. Ha beszélünk róla, akkor sosem tudjuk teljesen leírni a kifejezésinkkel, mert amit mondunk, annál ő mindig sokkal több. Vagyis a mi korlátokkal rendelkező emberi kifejezéseink végtelenül alkalmatlanok arra, hogy leírjuk a végtelenül hatalmas Istent, de minden egyes ember magán hordoz valamit róla. Nem válunk istenekké, de magunkon hordozzuk, ha úgy tetszik, az Ő arcának vonásait. Vagyis, ha figyelmesen rátekintünk egy emberre, akkor fel tudunk fedezni benne olyan vonásokat, amelyek rámutatnak Istenre, az ő örök jóságára, szépségére, végtelenségére.

null

De nem csak az istenképiséget hordozzuk magunkon, hanem rendelkezünk azzal a szabadsággal is, amelyet Istentől kaptunk. Ez a szabadság nem pusztán azt jelenti, hogy tudunk erkölcsileg jó vagy rossz döntéseket hozni, mert az az emberi szabadságunk lealacsonyítása lenne.

A kérdésre, hogy a szabadság pusztán erkölcsi jó és rossz döntésen alapul-e, megtaláljuk a választ, ha rátekintünk Krisztusra. Hiszen szilárd hittel valljuk, hogy ő valóságos Isten és valóságos ember. Vagyis a megtestesülésekor megőrizte a teljes isteni és emberi természetét. Így, ha azt mondjuk, hogy Jézus, mint valóságos ember, a szabadságával, amellyel rendelkezik, választhat jó és rossz között, akkor azt láthatjuk, hogy sérülne a szabadsága. Miért? Mert valóságos emberként mondhatnánk, hogy választhat erkölcsileg rosszat, de ez ellenkezne az isteni természetével, vagyis nem tudna erkölcsileg rosszat választani. Vagyis, ha a szabadság pusztán ilyen választást jelentene, akkor pont Jézus ne rendelkezne vele?

Ha komolyan elgondolkozunk ezen a kérdésen, akkor látjuk, felismerhetjük, hogy a szabadságunk ennél mérhetetlenül többet jelent. Vagyis Jézusra tekintve látjuk, hogy nem arra szól az emberi szabadság, hogy válasszunk pusztán erkölcsileg helyes és helytelen között, hanem arra kaptunk lehetőséget, hogy válasszunk, hogy mennyire tudunk szeretni. Szeretni Istenünket, saját magunkat és embertársainkat is. És ebben a szeretetben fénylik fel előttünk Isten jósága is, amellyel elhalmoz bennünket, és amelyet istenképiségünkben mi is magunkon hordozunk, és feladatul kapunk, hogy árasszunk a körülöttünk élő emberekre.

Az alamizsna mint figyelmesség a megsebzett ember irányába

Fentebb láttuk, hogy Isten jósága jelen van a világban, de ugyanakkor érezzük a bűn valóságát is. A sátán, mint örök kísértő folyamatosan azon munkálkodik, hogy bennünket eltávolítson Istentől. Ebben úgy állítja elénk magát, mint akinek hatalma nagyobb akár Istennél is.

Ha engedünk ezen kísértésének, akkor helytelenül egy dualista nézetben találjuk magunkat, ahol azt mondjuk, hogy a világban két erő van, amelyek vetélkednek egymással, mi pedig várjuk, hogy melyikük fog győzni. Erről a nézetről újra kimondhatjuk, hogy amennyiben igaz volna a dualista szemléletünk, akkor Isten mindenhatósága sérül, mert van valaki, aki versenyezni tud vele, márpedig, akkor nem mondhatjuk, hogy ő a legnagyobb, a legjobb, a leghatalmasabb, akihez fogható más nincsen. De a bűnök, amelyeket a kísértő hatására elkövetünk, megsebeznek bennünket, embereket. Ezeket a sebeket szeretnénk gyógyítani, bekötözni a másik emberen, ahogy akár az irgalmas szamaritánus is tette. (vö. Lk 10,25-37)

A jó segítés személyes és figyelmes

Az alamizsnálkodás, mint a másik ember felé forduló figyelmesség már kezdetektől fogva jelen van az emberiség életében.

Segít bennünket, hogy a bűn következtében jelenlévő nélkülözést enyhítsük a másikban.

De ugyanakkor a hála lángját is feléleszti bennünk Teremtőnk iránt, hogy ő nekünk a gondunkat viseli.

Az alamizsnálkodás és szolidaritás szükségességét a Cor Unum Pápai Tanács így fogalmazza meg: A közjónak ez a keresése csak figyelmességen és emberszereteten alapulhat. Az ember naponta a legkülönbözőbb helyzetekben a következő alternatívával szembesül: vagy egyéni és kollektív önpusztítás, vagy a felebarát szeretete. Ez utóbbi olyan felelősségtudatot jelent, amely az emberek iránti szeretetből nem hátrál meg saját korlátai vagy a tornyosuló feladatok láttán.

A szeretet több, mint puszta adakozás. A fejlődést a legbátrabbak, leginkább hozzáértők és legbecsületesebbek tettei mozdítják elő: ezek egyszerre éreznek szolidaritást minden emberrel, akit kisebb vagy nagyobb mértékben érint mindaz, amit tesznek vagy elmulasztanak. Ez a konkrét egyetemes felelősség az altruizmus (vagyis az önzetlenség) lényegi megnyilvánulása.

A szolidaritás természetesen mindenki számára követelmény. Szerencsére nem kell megvárni, amíg az emberek többsége szeretni kezdi felebarátját, hogy leszedhessük azok tetteinek gyümölcseit, akik várakozás nélkül cselekszenek saját helyzetükben. A reménynek azokból az eredményekből kell fakadnia, amelyeket azon személyek tettei váltanak ki, akik minden szinten úgy viselkednek, mint az egész ember és minden egyes ember szolgái. (vö. Éhezés a világban, 23.)

A jó segítés személyes és figyelmes

Hogyan tegyük a jót, hogyan segítsünk jól?

Amikor arról kérdeznek, hogy miként lehet segíteni a másik embernek, akkor mindig eszembe jut a Máltai Szeretetszolgálat munkatársainak egy mondata, mely szerint segíteni csak jól szabad. De mit is jelent ez?

Számos kutató foglalkozik azzal, hogy miként hat az adományozás a rászorulókra. Sokszor felmerülő kritika, hogy az adományok nem paternalizálják-e az adományozást. Paternalizációról akkor beszélhetünk, ha egy rászoruló életében olyan beavatkozás történik – akár az ő jólétének előmozdítása érdekében is –, amely olyan meggyőződésből fakad, hogy a segített fél nem képes saját maga meghozni a megfelelő döntést a maga érdekében, vagyis kivesszük a kezéből a döntés lehetőségét.

Már a papságom előtt is számos éven keresztül tagja voltam a Máltai Szeretetszolgálatnak, mely azóta is tart lelkivezetőként. A munkám során megtapasztaltam, hogy sokan olyan előfeltevéssel közelítenek egy rászoruló felé, hogy minden bizonnyal ő nem rendelkezik megfelelő mentális képességekkel ahhoz, hogy kezelje többek között a pénzügyeit, vagy egyéb személyes szükségleteit. Ezáltal az adományozásban gyakran fölfedeztem egy nagyfokú feltételhez kötöttséget, vagy tárgyiasulását az adománynak. A tárgyi adomány, noha korlátozza a felhasználhatóságát, mégsem minden esetben szűkíti a rászoruló szabadságát.

Vegyünk egy példát. Néhány évvel ezelőtt egy nagy cég lehetőséget biztosított arra, hogy felmérjük egy költségkeretben, hogy néhány rászoruló családnak milyen adományra van szüksége, és azokat a támogatásukkal beszerezzük. Ekkor többek között egy olyan családnak tudtunk segítséget nyújtani, ahol az iskolás gyerekek nem mindegyikének volt rendes cipője, így télen megvolt, hogy ki melyik nap megy iskolába attól függően, hogy mikor kihez kerül a cipő. A bizonyos cég segítségével ennek a családnak például tudtunk rögtön venni 7 pár cipőt, így a gyerekek mind tudtak télen is iskolába járni. Vagyis célzott tárgyi adomány volt, de figyelembe volt véve a rászoruló igénye, így valós segítséget tudtunk nyújtani.

Ezzel szemben tapasztaltam azt a hozzáállást is, hogy a rászorulónak mindegy, hogy mit kap, csak adjunk valamit. Ez helytelen, mert olyan tudatlanságból, tájékozatlanságból ered, ahol sérül a rászoruló méltósága és elindul egyfajta dehumanizáció is, azaz az emberiesség kárt szenved. Hol látszik ez? Sajnos a plébániára hozott adományok között sokszor tapasztaltam olyat, hogy az adományozó olyan dolgokat hozott, ami inkább mutatta a fölösleges dolgoktól való megszabadulás lehetőségét, mint a jószándéktól vezérelt, nagylelkű ajándékozást. Találkoztam már bezsákolt, mosatlan, koszos, szakadt ruhákkal, használtan bekészített, piszkos fehérneművel, törött, hiányos játékokkal, romlott, lejárt étellel, meg sok egyébbel.

Jogosan fogalmazódhat meg bennünk a kérdés, hogy mit tegyünk azért, hogy jól segítsünk?

Az adományozás legkritikusabb pontja a rászoruló igényeinek pontosabb, mélyebb megértése, hogy valóban úgy segítsünk, ami valós segítségnyújtás a másiknak, és amit mi magunk is szívesen fogadnánk.

Ez kell legyen a segítés alapja.

A tárgyi segítség mellett ott áll egy másik lehetőség is, a pro bono segítés is. Vagyis egy olyan lehetőség, amikor a saját energiánkat, erőforrásainkat, eszközeinket használjuk valakinek a segítésére. Klasszikusan ezzel szokták azonosítani, amikor valahova, mondjuk egy iskolához elmegy egy csapat és azt mondja, hogy segítünk lefesteni a kerítést, vagy felsöpörni az udvart, lemosni az ablakokat.

A jó segítés személyes és figyelmes

De itt is nagy szerepe van annak, hogy valóban a segítettek szükségén enyhítsünk, és ne öncélúan munkálkodjunk. Jó példa erre a nagyobb léptékű, többnapos fesztiválok utáni összefogás, amikor a fesztivál résztvevői által hátrahagyott sátrakat, székeket, hálózsákokat önkéntesek segítségével begyűjtik, tisztítják, fertőtlenítik, majd raktározzák, hogy az év során például a hajléktalanok ellátásában felhasználhassák.

Például az Utcai Gondozószolgálat, mikor segítséget nyújt egy hajléktalannak, ezekből a begyűjtött tárgyakból ad pokrócot, hálózsákot, de a hajléktalan lelkigyakorlatokon is jó szolgálatot tesznek a sátrak, amikor mintegy negyvenen hajléktalannal sátrazunk a természetben, hogy Isten közelségében megpihenve, együtt lelkigyakorlatozzunk velük, nem csak a fizikai, hanem a lelki szükségletekre is figyelve sokszor a saját környezetükben.

Csatlakozva egy karitatív szervezethez nem csak azt biztosítjuk, hogy a segítésünk professzionális tud lenni, hanem egy folytonosság is megjelenik. Ez azért fontos, mert ha például munkába menet egy aluljáróban minden nap megveszem egy rászoruló reggelijét, de valamikor más munkahelyre kerülök, nem arra járok, akkor neki megszűnik ez a biztosnak tűnő állandó segítség. Még ha egy szervezeten keresztül végzem ezt a segítést, akkor hiába változik a munkahelyem, vagy akár kezdek másfele munkába járni, a segítség megmarad és célba is ér.

A jó segítés személyes és figyelmes

A saját tapasztalataim alapján örömmel bátorítom az olvasókat, hogy akár itt az oldalon keresgélve a lehetőségek közül, csatlakozzunk egy-egy szervezethez, mert azok biztosítani tudják, hogy a segítésünk valóban jól történjen, ami megőrzi a segített személy méltóságát, bennünket pedig megajándékoznak az alamizsnálkodás megtapasztalásán keresztül azzal a lehetőséggel, hogy a szolgálatunk során Isten örök jóságát ragyogtassuk a körülöttünk élő emberekre.

További értékes cikkekért, programokért, tanúságtételekért iratkozz fel havi hírlevelünkre itt!

Élj a cikkünk alatt található támogató lehetőségekkel, kapcsolódj be programjainkba, kurzusainkba és nyerj inspirációt további cikkeinkből!

Forrás: Bízd Rá Magad Média
Képek forrása: freepik.com
Szerző: Eredics Gergő atya

Iratkozz fel hírlevelünkre Támogasd Szolgálatunkat

Oszd meg:

Értékeld:

Hozzászólás
#önkéntesség #szemléletformálás #önkénteskedj

Kapcsolódó támogató lehetőségek

Csak Egyet Szolgálat - Szociális Segítő Központ

stat_minus_3
Csak Egyet Szolgálat - Szociális Segítő Központ
Hajléktalanoknak, mélyszegénységben élő embereknek segítünk; római katolikus karizmatikus missziós szolgálatként működünk. Ételt, fürdési, mosási lehetőséget; internet, telefon-hozzáférést biztosítunk. Igény esetén egyénileg foglalkozunk a hozzánk betérőkkel, a szociális munka eszközeit használva. Segítőbeszélgető, közbenjáró imaszolgálatot tartunk fenn. Heti egy-egy alkalommal ökumenikus bibliaóra, illetve dicsőítés várja a hozzánk betérőket.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, hajléktalan ellátás, ima, szociális tevékenység

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek

Elérhető: Budapest, folyamatos

Csak Egyet Szociális Segítő Központ

Érdekel

72 óra kompromisszum nélkül - ifjúsági önkéntes akció

72 óra kompromisszum nélkül - ifjúsági önkéntes akció
Háromnapos önkéntes akció 14-30 év közötti fiataloknak. Segíts ott, ahol igazán szükség van Rád! Évente közel 400 projektből választhatsz országszerte.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, közösségi támogatás, önkéntesség

Ajánljuk: kamaszoknak, fiatal felnőtteknek, önkénteseknek, iskoláknak, ifjúsági közösségeknek

Elérhető: országosan, évente egyszer, október 2. hétvégéjén

Ökumenikus Ifjúsági Iroda

Érdekel

Miklós utcai Integrált Hajléktalanellátó Központ

Miklós utcai Integrált Hajléktalanellátó Központ
Hajléktalanoknak segítünk életvezetésben, életük helyreállításában, tájékoztatjuk a lehetőségeikről.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, hajléktalan ellátás, jogi tanácsadás, szociális tevékenység, étkeztetés

Ajánljuk: felnőtteknek

Elérhető: Közép-Magyarország, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Gondviselés Háza - Hajléktalanok Átmeneti Szállása

Gondviselés Háza - Hajléktalanok Átmeneti Szállása
Beteg, kórházból kikerült, de önellátásra képes hajléktalan férfiak számára nyújtunk lakhatást, teljes ellátást, alapvető ápolást, gyógytornászt.

Segítő jelleg: hajléktalan ellátás, rehabilitáció, szociális tevékenység

Ajánljuk: betegeknek

Elérhető: Elsősorban Budapest, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Terézvárosi Nappali Melegedő

stat_minus_3
Terézvárosi Nappali Melegedő
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat fenntartásában1992 óta működik az intézmény. Célja, hogy segítse a hajléktalan embereket, hogy jobb életminőséget élhessenek meg, biztosítsa számukra az alapvető életszükségletekhez való hozzáférést, hogy az életük jelentős részét az utcán élő emberek egy kis időre otthon érezhessék magukat intézményünkben, legyen számukra is egy hely, ahová "hazamehetnek".

Segítő jelleg: hajléktalan ellátás, szociális tevékenység, étkeztetés

Ajánljuk: felnőtteknek

Elérhető: Minden régióból, külföldi állampolgárok is igénybe vehetik az intézmény szolgáltatásait, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Gondviselés Háza - Krisztinavárosi Hajléktalan Centrum

Gondviselés Háza - Krisztinavárosi Hajléktalan Centrum
Intézményünkben hajléktalanná vált emberek számára nyújtunk nappali és éjszakai ellátást, háztartáspótló szolgáltatásokat. Az éjjeli menedékhelyen férfiakat fogadunk, akik szociális gondozásban részesülnek.

Segítő jelleg: hajléktalan ellátás, szociális tevékenység, étkeztetés

Ajánljuk: férfiaknak

Elérhető: Budapest, budai oldal, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Rimaszombati úti Szociális Központ

Rimaszombati úti Szociális Központ
Intézményünk hajléktalan emberek számára nyújt nappali és éjszakai ellátást, valamint utcai szociális szolgáltatással segíti azon rászorulókat, akik távol maradnak az intézményi rendszertől.

Segítő jelleg: hajléktalan ellátás, szociális tevékenység, étkeztetés

Ajánljuk: felnőtteknek

Elérhető: Budapest területéről, Egész évben rendszeresen

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Erzsébetvárosi Nappali Melegedő

stat_minus_3
Erzsébetvárosi Nappali Melegedő
A szociális alapellátás keretében nappali melegedőnkben minden hozzánk forduló rászorulónak lehetőséget kínálunk mosásra és tisztálkodásra, ételmelegítésre, pihenésre és közösségi együttlétre. Egyéni esetkezeléssel és információ-nyújtással, szálláskereséssel segítjük a melegedőt igénybe vevőket, emellett szükség esetén ruhapótlást tartunk, postacímet biztosítunk. Internethasználatra is van lehetőség; állás- és szálláskeresés, hozzátartozókkal való kapcsolattartás és informálódás esetén. Ügyfeleink múzeumlátogatásokon és filmklubon vehetnek részt.

Segítő jelleg: hajléktalan ellátás, szociális tevékenység, étkeztetés

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek

Elérhető: Bármely régióból, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Hajléktalanok Éjjeli Menedékhelye

Hajléktalanok Éjjeli Menedékhelye
Az intézményünk szolgáltatásait igénybe vevő hajléktalan férfiaknak igyekszünk személyre szabottan segíteni problémáik megoldásában.

Segítő jelleg: hajléktalan ellátás, szociális tevékenység

Ajánljuk: férfiaknak

Elérhető: EU állampolgároknak, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Hajléktalanok Otthona

Hajléktalanok Otthona
A szolgáltatás célja: az életkoruk, egészségi állapotuk, valamint szociális helyzetük miatt rászoruló idős hajléktalan személyek részére személyre szóló teljeskörű ellátást biztosítson.

Segítő jelleg: egészségügyi ellátás, hajléktalan ellátás

Ajánljuk: időseknek, betegeknek

Elérhető: Az intézmény országos elérhetőségű, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Szent Erzsébet Karitász Központ - karitatív tevékenység

Szent Erzsébet Karitász Központ - karitatív tevékenység
Amennyiben nehéz anyagi körülmények között él, illetve szociális nehézségei adódtak, vagy ha csupán egy kedves szóra, mosolyra van szüksége, kérjük forduljon hozzánk bizalommal!

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, közösségi támogatás, kríziskezelés, szociális tevékenység

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, egyedülállóknak

Elérhető: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye területe, egész évben rendszeres jelleggel

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye - Szent Erzsébet Karitász Központ

Érdekel

Katolikus Karitász - karitász tevékenység

Katolikus Karitász - karitász tevékenység
A Katolikus Karitász a 16 egyházmegyei karitászon keresztül a rászorulókat kívánja rövid- és/vagy hosszútávon segíteni. Kiemelt programok: Lak6, Szép otthonok, Öngondoskodó háztartások, nagyböjti és adventi tartós élelmiszergyűjtés, iskolakezdési támogatások.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, szociális tevékenység

Ajánljuk: családoknak, egyedülállóknak, betegeknek, önkénteseknek

Elérhető: országosan, folyamatosan

Katolikus Karitász - Caritas Hungarica

Érdekel

Lehetőségek iskolája program

Lehetőségek iskolája program
Felnőtteknek segítünk hiányzó általános és középiskolai osztályok megszerzésében.

Segítő jelleg: cigánypasztoráció, korrepetálás, szociális tevékenység

Ajánljuk: fiatal felnőtteknek, felnőtteknek

Elérhető: Arló (Ózdi kistérség, BAZ megye), egész évben rendszeres jelleggel

Elfogadlak Alapítvány

Érdekel

Jelenlét program - mélyszegénységben élő családoknak

stat_minus_3
Jelenlét program - mélyszegénységben élő családoknak
A Jelenlét egy használható, működő válasz a nyomorra. Arra a nyomorra, amely nem egyenlő a szegénységgel, hanem annál sokkal mélyebb, nyomasztóbb, kilátástalanabb. Ahol nincs holnap, csak a napi cél és szükséglet. Ahol nincs tervezés, mert már a másnap is beláthatatlan messzeségben van.

Segítő jelleg: előadás, fejlesztő foglalkozás, gyakorlati segítség, korrepetálás, mozgásfejlesztés, szociális tevékenység

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, várandósoknak, családoknak

Elérhető: országosan, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Jelenlét program - támogatás mélyszegénységben élő felnőtteknek

stat_minus_3
Jelenlét program - támogatás mélyszegénységben élő felnőtteknek
A Jelenlét program segít a mindennapok kihívásaiban. A lakhatási problémáktól a gyereknevelésen át a munkakeresésig. Célunk, hogy munkakeresési támogatással, mentorprogrammal, segítségnyújtással visszavezessük az elsődleges munkaerőpiacra azokat, akik gyakran évek, évtizedek óta kiestek onnan, mert az önálló kereset, az öngondoskodás alapvetően más emberi létet jelent. Egy lépést előre. Ahonnan lehet megint lépni egy újabbat.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, gyakorlati segítség, szociális tevékenység

Ajánljuk: fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, családoknak

Elérhető: országosan, folyamatosan

Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Érdekel

Győri Egyházmegyei Karitász - karitatív tevékenység

Győri Egyházmegyei Karitász - karitatív tevékenység
A felebaráti szeretetet gyakorolva a Karitász – önkéntes segítő tagjai és alkalmazottai révén – intézményes vagy egyéni formában részt vállal a másik ember nehézségeinek megoldásában.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, tábor

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, időseknek, családoknak, egyedülállóknak, önkénteseknek

Elérhető: Győri Egyházmegye területén, folyamatosan

Győri Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Szeged-Csanádi Egyházmegyében a szegedi Karitász Központ fogja össze és segíti a mára már több, mint 40 plébániai Karitász csoport tevékenységét és koordinálja a Caritas Hungarica által kezdeményezett országos hatókörű segélyakciók helyi lebonyolítását. Ennek keretében rászoruló társainkat többek közt tartósélelmiszerrel, ruházattal, a gyermekeket játékokkal és tanszerekkel, hajléktalan társainkat pedig forró teával és zsíros kenyérrel segítjük a hidegebb időszakban.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, szociális tevékenység, ruhaosztás

Ajánljuk: időseknek, családoknak, egyedülállóknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Szeged-Csanádi Egyházmegye területén, folyamatosan

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Érdekel

Váci Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Váci Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Váci Egyházmegyei Karitász számos segélyprogramja keretében pl. tartós élelmiszerrel, tanszerekkel, játékokkal segíti a nehéz helyzetbe került családokat. Ennek érdekében adománygyűjtő akciókat is szervez, így széles körben lehetőséget teremtve egy jó ügy támogatására.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Váci Egyházmegye területén, folyamatosan

Váci Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Pécsi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Pécsi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Pécsi Egyházmegyei Karitász számos segélyprogramja keretében tartós élelmiszerrel, pelenkával, tanszerekkel, ruházattal, kandallóval és egyéb lakhatást segítő támogatásokkal segíti a nehéz helyzetbe került társainkat. Ennek érdekében adománygyűjtő akciókat is szervez, így széles körben lehetőséget teremtve egy jó ügy támogatására.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, kríziskezelés, önkéntesség, ruhaosztás

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, egyedülállóknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Pécsi Egyházmegye területén, folyamatosan

Pécsi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Pécsi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

stat_minus_3
Pécsi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A Karitász olyan segítő szervezet, ahol a gyakorlati cselekvésnek is, és a Krisztussal való találkozás ember iránti szeretetének is meg kell találni a helyét. Egyik a másik nélkül itt nem valósulhat meg. Ezért munkatársainkkal azon dolgozunk, hogy a „szegénység új formáit” is felfedve gyakorlati kiutakat adjunk az irgalmas szeretet megoldásainak segítségével.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Pécsi Egyházmegye területén, folyamatosan

Pécsi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok

Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok
A Karitász nyári táborokba a plébániai önkéntesek által ismert nehéz helyzetben, sokszor mélyszegénységben élő családok gyermekeit, fiataljait várják.

Segítő jelleg: önkéntesség, tábor

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, önkénteseknek

Elérhető: Kaposvári Egyházmegye területén, előre meghirdetett időpontokban

Kaposvári Egyházmegye

Érdekel

Pécsi Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok

Pécsi Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok
A tanév befejeztével számos helyen kezdődnek meg a Karitász táborok, melyekben a plébániai önkéntesek által ismert nehéz helyzetben, sokszor mélyszegénységben élő családok gyermekei, valamint fogyatékkal élő gyermekek, fiatalok vehetnek részt.

Segítő jelleg: önkéntesség, tábor

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, önkénteseknek

Elérhető: Pécsi Egyházmegye területén, előre meghirdetett időpontokban

Pécsi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Pécsi Egyházmegyei Karitász - "Szeretet-Lánc" Krízis Központ

stat_minus_3
Pécsi Egyházmegyei Karitász - "Szeretet-Lánc" Krízis Központ
A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász Krízis ellátó központjában hétköznapokon 9-től 12 óráig a hátrányos helyzetű embereket segítik tárgyi, és számos egyéb támogatással is. A Krízis Központban Karitász Bolt is működik, ahol kedvezményes áron lehet vásárolni és a bevétellel a karitász célok megvalósulását támogatják a vásárlók.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, kríziskezelés, önkéntesség, tanácsadás, ruhaosztás

Ajánljuk: fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, időseknek, családoknak

Elérhető: Pécs, Telefonon történt időpontegyeztetés alapján

Pécsi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

stat_minus_3
Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A Karitász olyan segítő szervezet, ahol a gyakorlati cselekvésnek is, és a Krisztussal való találkozás ember iránti szeretetének is meg kell találni a helyét. Egyik a másik nélkül itt nem valósulhat meg. Ezért munkatársainkkal azon dolgozunk, hogy a „szegénység új formáit” is felfedve gyakorlati kiutakat adjunk az irgalmas szeretet megoldásainak segítségével.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Kaposvári Egyházmegye területén, folyamatosan

Kaposvári Egyházmegye

Érdekel

Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Kaposvári Egyházmegyei Karitász számos segélyprogramja keretében étkezési, mosási lehetőségekkel, élelmiszerekkel, pelenkával, ruházattal, játékokkal és lakhatást segítő támogatásokkal segíti a nehéz helyzetbe került társainkat. Ennek érdekében adománygyűjtő akciókat is szervez, így széles körben lehetőséget teremtve egy jó ügy támogatására.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, étkeztetés, ruhaosztás

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Kaposvári Egyházmegye területén, folyamatosan

Kaposvári Egyházmegye

Érdekel

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Roma családok támogatása

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Roma családok támogatása
A Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász több szervezettel is együttműködésben áll, mely eredményeképp valósul meg - többek között - a roma családok felzárkóztatása program.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, gyakorlati segítség, önkéntesség, tábor, tanácsadás

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Szeged-Csanádi Egyházmegye területén, folyamatosan

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Érdekel

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programja keretében vetőmag programmal támogatják a helyi rászoruló családokat.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség

Ajánljuk: időseknek, családoknak

Elérhető: Szeged-Csanádi Egyházmegye területén, folyamatosan

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Érdekel

Váci Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok

Váci Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok
Nyaranta több karitász közösség szervez tábort a gyermekeknek számos helyen a Váci Egyházmegyében.

Segítő jelleg: önkéntesség, tábor

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, önkénteseknek

Elérhető: Váci Egyházmegye területén, előre meghirdetett időpontokban

Váci Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Váci Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

stat_minus_3
Váci Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A karitászmunka központi gondolata, miszerint "nem halat kell adni az éhezőknek, hanem meg kell tanítani őket halászni". Éppen ez valósul meg a Karitász által nyújtott konyhakerti magkészleteket és palántákat biztosító, öngondoskodó programokban, melyek a nehéz sorsú embereknek úgy adnak segítséget, hogy közben őket is munkára készteti.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Váci Egyházmegye területén, folyamatosan

Váci Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Magvető Tanoda

Magvető Tanoda
A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász égisze alatt működik a Magvető Tanoda, amely az egyházmegye területén élő hátrányos helyzetű családok gyermekeinek oktatását és nevelését segíti.

Segítő jelleg: életvezetési tanácsadás, korrepetálás, gyermekfoglalkozás

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak

Elérhető: Szombathelyen, folyamatosan

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász szoros együttműködésben áll a Katolikus Karitásszal, s ennek következtében részt vesz különböző segélyprogramok helybeli lebonyolításában (pl. Pelenka program, „Legyen öröm az iskolakezdés!”, „Tárjátok ki a szíveteket!”, "Tartós szeretet" tartósélelmiszer gyűjtés, stb.).

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, ruhaosztás

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, egyedülállóknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Székesfehérvári Egyházmegye területén, folyamatosan

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok
A Karitász táborokban a plébániai önkéntesek által ismert nehéz helyzetben, sokszor mélyszegénységben élő családok gyermekei, valamint fogyatékkal élő gyermekek, fiatalok vehetnek részt.

Segítő jelleg: önkéntesség, tábor

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, önkénteseknek

Elérhető: Székesfehérvári Egyházmegye területén, előre meghirdetett időpontokban

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

stat_minus_3
Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A karitászmunka központi gondolata, hogy "nem halat kell adni az éhezőknek, hanem meg kell tanítani őket halászni". Éppen ez valósul meg a Karitász által nyújtott a "Zöldellő kertek" és a "Szép otthonok" öngondoskodó programokban, melyekben a nehéz sorsú embereknek úgy nyújtanak segítséget, hogy közben őket is munkára késztetik.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Székesfehérvári Egyházmegye területén, folyamatosan

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Veszprém-Főegyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

Veszprém-Főegyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A "Zöldellő kertek" - vetőmag program célja, hogy a családok – főként munkanélküli szülők esetében – a kapott vetőmaggal, kertjeik művelésével megtermeljék maguk számára a szükséges zöldségeket.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Veszprémi Főegyházmegye területén, folyamatosan

Veszprémi Főegyházmegye

Érdekel

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
Az Egyházmegyei Karitász által nyújtott öngondoskodást segítő programok hosszútávon biztosítanak lehetőséget a mélyszegénységben élő családoknak, hogy segítséggel, de a maguk erejéből változtassanak életükön, javítsanak életkörülményeiken.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség

Ajánljuk: családoknak

Elérhető: Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye területén, folyamatosan

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Érdekel

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász Szabolcs-Szatmár-Bereg- és Hajdú-Bihar megyékben, közel 60 Karitász csoport 1000 fő önkéntesével együtt, kiemelt feladatának tekinti a hátrányos helyzetű és rászoruló családok segítését a plébániai, az egyházmegyei, és az országos segélyprogramok és intézmények keretében.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye területén, folyamatosan

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Érdekel

Hajdúdorogi Főegyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

Hajdúdorogi Főegyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
A Karitász öngondoskodást segítő programjai keretében úgy kapnak támogatást a nehéz sorsú embereknek, hogy közben őket is munkára készteti.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, szociális tevékenység

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak

Elérhető: Hajdúdorogi Főegyházmegye területén, folyamatosan

Hajdúdorogi Főegyházmegye

Érdekel

Hajdúdorogi Főegyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Hajdúdorogi Főegyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Hajdúdorogi Főegyházmegyei Karitász számos közösségi gyűjtéssel és segélyprogrammal - többek közt tartósélelmiszerrel, DM Pelenka akcióval, iskolakezdési támogatással, karácsonyi ajándék cipősdoboz akcióval, Béres cseppel, és közüzemi elmaradások rendezésében való kríziskezeléssel- segíti az igazán nehéz helyzetben lévő családokat, egyedülállókat és időseket.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, kríziskezelés, önkéntesség, szociális tevékenység

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, egyedülállóknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Hajdúdorogi Főegyházmegye területén, folyamatosan

Hajdúdorogi Főegyházmegye

Érdekel

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász - Öngondoskodást segítő programok
Az Egyházmegyei Karitász által nyújtott öngondoskodást segítő programok hosszútávon biztosítanak lehetőséget a mélyszegénységben élő családoknak, hogy segítséggel, de a maguk erejéből változtassanak életükön, javítsanak életkörülményeiken.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, családoknak, önkénteseknek

Elérhető: Szombathelyi Egyházmegye területén, folyamatosan

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász - Karitász táborok
A tanév befejeztével megkezdődnek a Karitász táborok, ahová a plébániai önkéntesek által ismert nehéz helyzetben, sokszor mélyszegénységben élő családok gyermekeit, fiataljait várják.

Segítő jelleg: önkéntesség, tábor

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, önkénteseknek

Elérhető: Szombathelyi Egyházmegye területén, előre meghirdetett időpontokban

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések

stat_minus_3
Szombathelyi Egyházmegyei Karitász - Segélyprogramok és adománygyűjtések
A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász szoros együttműködésben áll a Katolikus Karitásszal, s ennek következtében részt vesz különböző segélyprogramok helybeli lebonyolításában (ld. Pelenka program, Béres csepp program, "Tárjátok ki a szíveteket!”, "Tartós szeretet" program…).

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, szociális tevékenység

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, egyedülállóknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Szombathelyi Egyházmegye területén, folyamatosan

Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász - Idősek támogatása

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász - Idősek támogatása
A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász Szabolcs-Szatmár-Bereg- és Hajdú-Bihar megyékben, közel 60 Karitász csoport 1000 fő önkéntesével együtt, kiemelt feladatának tekinti az idősek támogatását.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, beteglátogatás

Ajánljuk: időseknek, önkénteseknek

Elérhető: Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye területén, folyamatosan

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

Érdekel

Jezsuita Jelenlét program Arlón

stat_minus_3
Jezsuita Jelenlét program Arlón
"Társául szegődni a szegényeknek, a kitaszítottaknak, a méltóságukban sérülteknek a kiengesztelődés és az igazságosság küldetésének jegyében." Ezt próbálják megvalósítani Arlón: jelen lenni a családok életében, meghallgatni nehézségeiket, keresni a támogatás lehetőségeit, együtt tanulni, játszani, dolgozni, pihenni, zenélni, nevetni, sírni.

Segítő jelleg: cigánypasztoráció, életvezetési tanácsadás, gyakorlati segítség, önkéntesség, szemléletformálás, szociális tevékenység, tanácsadás

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, fiatal felnőtteknek, várandósoknak, családoknak, önkénteseknek, nagylelkű adományozóknak

Elérhető: Arlón, folyamatosan

Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya

Érdekel

Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Jó hogy vagy teaház

Kaposvári Egyházmegyei Karitász - Jó hogy vagy teaház
Havonta teaház szervezésével várjuk az idős, magányos embereket a Kaposvári Egyházmegyében.

Segítő jelleg: előadás, önkéntesség, étkeztetés

Ajánljuk: időseknek, egyedülállóknak

Elérhető: Kaposváron, Havonta egyszer

Kaposvári Egyházmegye

Érdekel

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Játszóház iskola után

Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász - Játszóház iskola után
A Szeged-Csanádi Egyházmegyei Karitász több szervezettel is együttműködésben áll, mely eredményeképp valósulhat meg - többek között - egy délutáni játszóház a kallódó gyermekek számára.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség, társasjáték

Ajánljuk: gyerekeknek, kamaszoknak, önkénteseknek

Elérhető: Szegeden, Hétfőtőtől vasárnapig (hétfő és szerda kivételével!): 14-19 óra között

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Érdekel

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - "Olajfa" idősgondozási program

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász - "Olajfa" idősgondozási program
A Székesfehérvári Egyházmegye karitász csoportjai az "Olajfa" program keretein belül idősgondozási feladatokat is ellátnak és gyógyszertámogatás is igényelhető.

Segítő jelleg: gyakorlati segítség, önkéntesség

Ajánljuk: időseknek, önkénteseknek

Elérhető: Székesfehérvári Egyházmegye területén, folyamatosan

Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász

Érdekel

Weboldalunk olyan megoldásokat (feltétlenül szükséges, valamint statisztikát támogató sütik) használ, melyekkel a jobb szolgáltatás érdekében elemzi a weboldal forgalmát, és személyre szabottabb élményt kínál. A részleteket megtalálod az Adatkezelési tájékoztatónkban. Jó böngészést kívánunk!

Mindet elfogadom Beállítások

Süti beállítások

Feltétlenül szükséges sütik
A weboldalon működő szolgáltatásokhoz szükséges.

Statisztikához használt sütik
Ezeket a sütiket arra használjuk, hogy információkat gyűjtsünk weboldalunk forgalmáról webhelyünk használatának elemzéséhez. Ezek a nyomkövető és teljesítménnyel kapcsolatos sütikkel összegyűjtött információk egyetlen személyt sem azonosítanak.

Beállítások mentése   Adatkezelési tájékoztató