Különbözőségeink az életünk fűszerei lehetnek a párkapcsolatban

Cikkek, hírek / Különbözőségeink az életünk fűszerei lehetnek a párkapcsolatban

Ebben a cikkben

Két különböző helyről, különböző szokásokkal érkező ember kapcsolatában előbb-utóbb felmerülnek problémák a különbözőségeikből adódóan. Akkor lehetünk boldogok a kapcsolatainkban, ha önmagunk lehetünk bennük, nem kell magunkat megjátszani. Az a szándék, hogy megváltoztassuk a másikat, vagy mi magunk drámaian megváltozzunk, hogy valaki más ideáljainak megfeleljünk, kudarcra ítéli a párkapcsolatokat.

Különbözőségeink az életünk fűszerei

Ha elkezdjük tanulmányozni a párkapcsolatról szóló cikkeket, egymásnak teljesen ellentmondó tanácsokkal találkozunk: „Fogadd el a társadat olyannak, amilyen, ne akard megváltoztatni!” illetve „Segíts a társadnak, hogy önmagából a legjobbat hozhassa ki!” De mit jelent a legjobb? Mi van, ha erről különböző módon gondolkodunk? Hogyan lehet megtanulni elfogadni a különbségeket a kapcsolatban, miközben támogatjuk a házastársunk fejlődését?

Párterápián gyakran találkozom azzal az attitűddel, hogy a párok evidensnek tekintik, hogy társuk ugyanúgy gondolkodik, érez, mint ők, vagyis úgy is kell viselkednie. Mintha az összeillőséget a hasonlósággal azonosítanák. Pedig a túlzott hasonlóság gyorsan unalmassá válhat. Különben is, ki szeretne önmagával összeházasodni, az összes hibájával és gyengeségével együtt?

A legtöbben olyasvalakit szeretnénk, aki pótolja a saját hibáinkat, erősíti az erősségeinket, és gazdagítja, színesebbé teszi az életünket.

És ami számomra evidens, hogy ilyen vagy olyan, arról a társam sokszor bizony teljesen mást gondol.

Feleségek gyakran jelentik ki, hogy ha stresszes férjük visszavenne a munkatempóból, sokkal nyugodtabbá válna, bár a férj egész másban látja a stressz oldódását. De fordítva is, néhány férj úgy gondolja, ha a felesége kevesebbet foglalkozna a gyerek körüli teendőkkel, akkor kiegyensúlyozottabb és felszabadultabb lenne, bár erről feleségének egész más a véleménye.

Természetes, hogy a saját megéléseinket vesszük alapul, amikor megpróbáljuk megérteni magunk körül a világot, és a saját valóságunkat tekintjük az objektív valóságnak.

Különbözőségeink az életünk fűszerei

Az agyunk vágyik a biztonság érzésére, és ez a fajta objektivitás azt a kényelmes illúziót kelti bennünk, hogy teljes mértékben mi irányítjuk a kapcsolatainkat és a körülményeinket.

Valójában viszont az, ahogyan a világot látjuk, a saját identitásunktól, az érzelmeinktől, megélt tapasztalatainktól és vágyainktól függ. És ezek nem egyeznek tökéletesen a társunk megéléseivel.

A különbségek fontos tényezői a kapcsolatnak. De bár néha igaz lehet, hogy az ellentétek vonzzák egymást, bizonyos különbségek az őrületbe kergethetnek minket - például amikor én rendmániás vagyok, a társam pedig trehány, vagy amikor én balettrajongó vagyok, de a szerelmem csak azért mozdul ki itthonról, hogy megnézzen egy focimeccset.

Mit tehetünk a különbségeinkkel?

A különbözőségeink az életünk fűszere lehet, persze ehhez meg kell birkóznunk az ezekből a különbségekből fakadó vitákkal.

Míg a különbözőségekkel szembeni ellenállás mélyülő konfliktusokat és távolságot okozhat egy kapcsolatban, addig az elfogadásuk gazdagítja és mélyíti a házasságot.

Ehhez nem feladni kell a saját elképzeléseinket, és társunkat se kell arra kényszeríteni, hogy megváltozzon, hiszen nem az egyforma gondolkodás a cél. Egy korábbi cikkünkben foglalkoztunk azzal, hogy az alapvető értékeinkről hogyan érdemes egyeztetni, hiszen ez alapjaiban befolyásolja a kapcsolat minőségét. Ha az alapértékeinkről való gondolkodásban béke van bennünk, akkor az egyéb területeken lévő különbözőségeink egyeztetésén már könnyebben tudunk dolgozni.

A párkapcsolat fejlődési szakaszaiban az ismerkedés, a lobogó szerelem időszaka a szimbiózis, amikor a hasonlóságaink vannak előtérben, illetve a különbözőségeinket kifejezetten előnyösnek éljük meg. A differenciálódás, elkülönülés időszakában ehhez képest elkezdjük megkérdőjelezni a másik viselkedését, szokásait, meggyőződéseit, és a sajátjainkat előnyösebbnek, értékesebbnek tartjuk. Bár vágyunk az összetartozás megélésére, de igényünk van az elkülönülésre is.

Az egészséges elkülönülés az a képesség, hogy folyamatosan kapcsolatban tudunk lenni személyes gondolatainkkal, értékeinkkel és érzéseinkkel, miközben közel tudjuk engedni egy másik ember gondolatait, értékeit és érzéseit is.

Az, hogy valakivel együtt akarok lenni, nem jelenti azt, hogy mindent szeretnem kell benne. Ha megtanulom elfogadni a különbségeket egy kapcsolatban, az azt jelentheti, hogy egyszerűen elfogadom azt, amilyen a másik. Együtt vagyok vele, és észreveszem a saját reakcióimat, érzelmeimet anélkül, hogy azonnal reagálnék rájuk. Vagyis odafigyelek arra, hogy milyen vagyok a számomra nem tetsző dolgok jelenlétében, ahelyett, hogy megpróbálnánk a másik viselkedését kijavítani. A legtöbb helyzetre igaz, hogy nem is annyira az a fontos, hogy mik az eltérések közöttünk, hanem az, hogy hogyan kezeljük azokat, mind egyénként, mind párként.

Elvárásaink

Jó tisztában lenni azzal, hogy sokszor nem is a különbözőségeink, hanem az elvárásaink állnak közénk. A múltban a házasságtól elsősorban a testi gondoskodást, a fizikai szükségletek kielégítését várták el, de ma már ennél sokkal többet várunk tőle.

A mai házastársak elvárják, hogy elősegítsék egymás pszichológiai, érzelmi, szociális, személyes és szakmai fejlődését.

Egy amerikai kutatás szerint az a boldog házasság, amelyben a pár fizikailag és érzelmileg biztonságban érzi magát, és amelyben a fizikai és szociális szükségleteiről is gondoskodnak. A kutatás kitér rá, hogy még ennél is fontosabb a legtöbb ember számára, hogy társuk támogassa életcéljaikat. Vagyis olyan valakivel szeretnénk együtt lenni, aki megért és támogat minket abban, hogy olyanná fejlődjünk, amilyenek szeretnénk lenni.

Különbözőségeink az életünk fűszerei

És itt jön a probléma: lehet, hogy a házasságunkban kezdetben valóban szeretjük és tiszteljük egymást, de a mai modern életmódunk nem sok szabadidőt vagy energiát biztosít arra, hogy gondosan ügyeljünk rá, hogy mindketten jól érezzük magunkat, minőségi időt szentelve egymásra. Sokkal valószínűbb, hogy amikor találkozunk, az első dolog, ami eszükbe jut: a másik különbözősége, hogy panaszkodjunk azokról a dolgokról, amelyekről mindketten úgy érezzük, hogy a másik nem jól csinálta meg.

A mai párkapcsolatokban nagyon magas elvárásaink vannak, miközben rettenetesen elfoglaltak és túlterheltek vagyunk az életfeladatainkkal és céljainkkal. Úgy érezzük, megfosztanak bennünket attól az érzelmi „oxigéntől”, vagyis támogatástól és gondoskodásról, amire szükségünk lenne, és amit elvárnánk a házastársunktól.

Mindannyian vágyunk arra, hogy a társunk kifejezze felénk a csodálatát, a megbecsülését, a szeretetét.

Mivel a konfliktus és a kritika csökkentheti ezeket az érzéseket, fontos megtalálnunk a módját, hogyan állíthatjuk vissza ezeket. Az egyik értékes eszköz az üzleti világból származik: ahelyett, hogy önmagában adnánk kritikát, hasznos, ha "szendvicset" készítünk, és minden negatív megjegyzést két pozitív megjegyzés közé teszünk.

Például: „Nagyon jó vagy abban, hogy mindenféle problémára megoldást találj, olyan jó lenne, ha megoldást találnál a hálószobánkban lévő rendetlenségre is. És tudod, nagyon szeretem, hogy ügyesen gondozod a növényeket! Egyszerűen gyönyörűek!” (Vigyázz, hogy minden bókot, amit mondasz, valóban komolyan gondolj! A szendvics csak akkor működik, ha őszinte!).

Legyünk kíváncsiak a másikra!

Ahhoz, hogy elfogadjunk valamit, először törekednünk kell megérteni. Általában, ha valami nem tetszik nekünk, azt elutasítjuk, ítéletet hozunk felette.

Különbözőségeink az életünk fűszerei

Zsuzsa és Gábor szimpatikus fiatal párként jöttek hozzánk párterápiára, saját bevallásuk szerint a kommunikációban akadtak el. Gábor esténként munka után, pihenésképp rendszeresen ül ki a teraszra egy pohár borral vagy akár anélkül, erre próbálja meghívni Zsuzsát is, miközben a felesége szerint ezernyi teendő lenne még a lakásban. Zsuzsa lustának, Gábor pedig élhetetlennek titulálja a társát. Ahogy elkezdjük kibontani a történetet, kiderül, Zsuzsa az eredeti családjából azt a mintát hozza, hogy nem lehet nyugodtan leülni, míg minden kész nincs, a feladatok olyanok, mint a szúrós pulcsi, csak akkor lehet levenni, ha minden kész van. Gábornak viszont korán meghalt az édesapja, így számára sokkal fontosabbá vált, hogy amíg itt vagyunk egymás számára, töltsünk együtt minőségi időt, a feladatok megvárnak.

Azzal, hogy tudtak egymásra kíváncsiak lenni, megértették, hogy a másik miért viselkedik számukra szokatlanul. Ha a társunk érzi, hogy kíváncsisággal közelítünk feléje, nem pedig ítélkezéssel, nagyobb valószínűséggel enged közel magához.

Tisztességesen harcolni

Minden rendszernek megvannak a saját szabályai, elvei. Tudjuk, hogyan kell viselkednünk a közlekedésben, a sportban vagy egy színházban. Ugyanígy van etikettje, szabályrendszere a konfliktuskezelésnek is. Fontos kérdések megvitatásában csak ezek betartása biztosít érzelmileg biztonságos környezetet a pár mindkét tagja számára.

Kizárólag a tisztességes veszekedési szabályok megléte teszi lehetővé, hogy az érzelmi biztonság létrejöjjön, esetleg újjáépüljön.

Néhány tisztességes vitaszabály:

1. Csak magadról beszélj, vállalj felelősséget az érzéseidért! (pl. Megijedek, ha kiabálsz velem.)

2. Ne minősíts, sose használj lealacsonyító vagy sértő kifejezéseket!

3. Egyszerre csak egy problémát beszéljetek meg, ne hozzátok fel az elmúlt évek valamennyi sérelmét!

4. Ha szükséges, tartsatok szünetet, az időkérés szükséges lehet. DE van különbség a távozás és az időkérés között!

5. Hallgassátok meg egymást türelmesen, ne vagdalkozzatok!

6. Legyetek tisztában vele, hogy nemcsak verbálisan, hanem nonverbálisan is kommunikáltok, ebben is próbáljatok egymásra figyelni (nem karba font kézzel ülni, folyamatosan az ablakon kitekinteni, telefont nézegetni)

7. Fontos a felütés! John Gottman, amerikai pszichológus szerint „Az esetek 94%-ában az, ahogyan egy beszélgetés kezdődik, meghatározza, hogyan fog végződni.” Vagyis, ha durván indítunk egy vitát, ne várjuk, hogy házastársunk tárgyilagosan, lágyan fog arra reagálni.

Különbözőségeink az életünk fűszerei

A kíváncsiság és a tisztességes harc gyakorlásán túl hatékony eszköz a párkapcsolati biztonság megteremtéséhez, hogy gyakorlod a társad elfogadását olyannak, amilyen.

A legfontosabb szabály, hogy bánjunk egymással tisztelettel, szeretettel és törődéssel. „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!”

Ebben benne van, hogy fogadjam el társam hibáit, és lássam meg az erősségeit. Így a különbözőségeink kapcsolatunk fontos építőköveivé válhatnak, és ahelyett, hogy közénk állnának, akár előnyt is tudunk belőle kovácsolni.

További értékes cikkekért, programokért, tanúságtételekért iratkozz fel havi hírlevelünkre itt!

Élj a cikkünk alatt található támogató lehetőségekkel, kapcsolódj be programjainkba, kurzusainkba és nyerj inspirációt további cikkeinkből!

Forrás: Bízd Rá Magad Média
Képek forrása: freepik.com
Szerző: Kigyóssy-Bozsó Andrea

Iratkozz fel hírlevelünkre

Oszd meg:

Értékeld:

Hozzászólás

Kapcsolódó támogató lehetőségek

E.N.D. Katolikus Házastársi Mozgalom

stat_minus_3
E.N.D. Katolikus Házastársi Mozgalom
Azonos életállapotú, szentségi házasságban élő házaspároknak kínál mankókat a mindennapok nehézségeinek és örömeinek közös megéléshez az Isten felé vezető úton. A lényeg az, hogy házaspárként hogyan tudunk közösen fejlődni a hitben és tudjuk megélni a szentségi házasságunkat és ezt sugározni. A mozgalmunk havi szinten lehetőséget biztosít, hogy a házaspárok az általuk megélt örömöket és nehézségeket egy étkezés keretében megosszák más házaspárokkal és egy atyával.

Segítő jelleg: közösségépítés, közösségi támogatás

Ajánljuk: házasoknak

Elérhető: jelenleg a Váci és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében valamint Déván vagyunk jelen, de nyitottak vagyunk, folyamatosan

E.N.D. Katolikus Házastársi Mozgalom Egyesület

Érdekel

KétIgen- Négybakancs párkapcsolat-gazdagító túra

KétIgen- Négybakancs párkapcsolat-gazdagító túra
Párkapcsolat-gazdagító túra, ha szeretnétek egy kicsit kizökkenni a hétköznapi mókuskerékből és új élményekkel gazdagodni. A túra során elgondolkodtató kérdések, feladatok segítségével beszélgethettek kettesben a kapcsolatotokról.

Segítő jelleg: párkapcsolat erősítő játék, tanösvény

Ajánljuk: szülőknek, pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: Nagymaros, folyamatosan

KétIgen Alapítvány

Érdekel

Alpha Házaskurzus

stat_minus_3
Alpha Házaskurzus
Az Alpha Házaskurzusa a párokat szeretné támogatni az együttélésükben, a kommunikáció alapjaitól kezdve a konfliktusokon át a szexualitás kérdését is érintő előadásokat követően lehetőséget ad a pároknak átbeszélni a hallottakat és így a kapcsolatuk minőségi fejlődésen megy át.

Segítő jelleg: párkapcsolati tréning

Ajánljuk: pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: Országszerte, helyi gyülekezetek szervezésében, egész évben rendszeres jelleggel

Alpha Keresztény Ismeretterjesztő Alapítvány

Érdekel

Antropos Pár- és családterápia

stat_minus_3
Antropos Pár- és családterápia
A család- és párterápia olyan terápiás segítség, mely során a fókuszban a családi működés, annak erőforrásai és elakadásai állnak. A családra, párra mint rendszerre tekint, ahol mindenki hatással van a másikra, ezen együttműködések, egymásra hatások eredménye a mindenki számára kielégítő működés, vagy az elakadás, működészavar.

Segítő jelleg: terápia

Ajánljuk: családoknak, pároknak, házasoknak

Elérhető: Budapest és környéke, csütörtökönként

Antropos Mentálhigiénés Módszertani Központ

Érdekel

CsaládEgyetem - A boldogság tanulható

CsaládEgyetem - A boldogság tanulható
A CsaládEgyetem sokszínű és gyakorlatias tudást nyújtó programjainak fő célja a családok egészséges működésének erősítése.

Segítő jelleg: családpasztoráció, előadás, workshop, párkapcsolat erősítő játék

Ajánljuk: szülőknek, pároknak, házasoknak, jegyeseknek, özvegyeknek, elváltaknak

Elérhető: Szeged-Csanádi Egyházmegye, alkalmanként

Szeged-Csanádi Egyházmegye Pasztorális Helynökség - Családközpont

Érdekel

EFT Párterápia

EFT Párterápia
Elsősorban szakember segítségét igénylő párkapcsolati nehézségekben nyújt hatékony segítséget. A családi életciklus szempontjából az "üres fészek" szakaszában járó házaspároknak is támogatást nyújt az érzelmi közelség, a kötődés újra kialakításában.

Segítő jelleg: mentálhigiénés segítség, terápia

Ajánljuk: pároknak, házasoknak

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel

Érzelem Fókuszú Család- és Párterápiás Alapítvány

Érdekel

Házasság Hete Mozgalom - Az elköteleződés ünnepe

stat_minus_3
Házasság Hete Mozgalom - Az elköteleződés ünnepe
A házasság hete olyan széles körű összefogásra törekszik, mely gyakorlati példamutatással, tudományos kutatások eredményeivel, bibliai és erkölcsi érvekkel támasztja alá a házasság örökkévaló értékét. Bátorít minden olyan helyi kezdeményezést, amely hidat épít az adott közösség környezetében élő házaspárok és családok felé, amely segíti életüket, boldogulásukat.

Segítő jelleg: előadás

Ajánljuk: pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: Országosan, Minden évben Bálint nap hete, de ezen túl éves szinten számos kapcsolódó program és kiadvány

Házasság Hete Mozgalom

Érdekel

Kána házas misszió - házas hét

Kána házas misszió - házas hét
A Kána misszió küldetése, hogy támogassák azokat, akik a házasságukat, családi életüket szilárd alapra kívánják helyezni. A Kána hét pihenésre és házastársi találkozásra szánt időt jelent.

Segítő jelleg: lelkigyakorlat

Ajánljuk: házasoknak

Elérhető: Bárhonnan lehet a programra jelentkezni, évente egyszer nyáron

Chemin Neuf Közösség

Érdekel

Kilátó - Család- és párkonzultáció

stat_minus_3
Kilátó - Család- és párkonzultáció
Mentálhigiénés érzelmi támogatás szülőknek, kamaszoknak családkonzultáció - várunk, ha úgy érzed, elakadtál. Várunk, ha úgy érzed, nehézségeid meghaladják az erőforrásaidat, és utadnak ezen a szakaszán jólesne, ha melléd szegődne egy kísérő. Várunk, ha olyan kérdéseid vannak, amelyeket már mindenkivel végigbeszéltél, mégis úgy érzed, egy helyben toporogsz, vagy éppen olyan kérdéseid vannak, amelyeket senkivel nem tudsz megbeszélni.

Segítő jelleg: konzultáció, mentálhigiénés segítség, segítő beszélgetés

Ajánljuk: kamaszoknak, családoknak, szülőknek, pároknak, házasoknak

Elérhető: országosan, szeptembertől júniusig

Kilátó Ferences Mentálhigiénés és Lelkigondozói Szolgálat

Érdekel

Remény Háza-párterápia

Remény Háza-párterápia
A párterápiában a pár kapcsolati nehézségeiben, konfliktusai elakadásai feloldásában nyújtunk támogatást.

Segítő jelleg: terápia

Ajánljuk: pároknak, házasoknak

Elérhető: Szeged központtal Dél-Alföldi Régió, egész évben rendszeres jelleggel

Remény Háza Pár-Kapcsolat és Család Műhely

Érdekel

Házas Hétvége - Magyar Házas Hétvége Katolikus Lelkiségi Mozgalom

Házas Hétvége - Magyar Házas Hétvége Katolikus Lelkiségi Mozgalom
Azoknak a házaspároknak ajánljuk, akik kiegyensúlyozott kapcsolatban élnek, de szeretnék szorosabban, nagyobb tűzzel együtt élni az életüket.

Segítő jelleg: közösségépítés, közösségi támogatás, tréning

Ajánljuk: házasoknak

Elérhető: országosan, egész évben rendszeres jelleggel

Házas Hétvége Katolikus Alapítvány

Érdekel

"Családban maradva" - segítő filmsorozat

stat_minus_3
"Családban maradva" - segítő filmsorozat
Az 5 részes Családban maradva c. filmsorozat négy, kríziseken átjutott házaspár életébe enged bepillantást. Megosztják velünk személyes és praktikusan is használható tapasztalataikat, ezzel hitelesen átadva, hogy a nehézségek lehetőségek is a növekedésre, a kapcsolat erősítésére. Kapaszkodókat is kaphatunk a film feldolgozásához, egyéni vagy csoportban történő megbeszéléséhez. Főbb témák: 1. beteg gyermek 2. kiégés-nagycsalád 3. gyermek elvesztése 4. meddőség-örökbefogadás 5. harmadik fél a házasságban

Segítő jelleg: film

Ajánljuk: pároknak, házasoknak, jegyeseknek, közösségeknek

Elérhető: online, folyamatosan

Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya

Érdekel

Reményforrás Egyesület - lelkigondozás

stat_minus_3
Reményforrás Egyesület - lelkigondozás
16 év feletti fiatalok számára egyéni és kiscsoportos önismereti fejlesztéssel szolgálunk. A felnőtt életszakasz nagy kérdéseinél, elakadásainál, válságainál melletted állnak szakembereink, hogy felfedezhesd önmagad, visszakapd az erőd, csökkenjenek szorongásaid, aggodalmaid akár fiatalként most vágsz neki az önálló életnek, akár babára vágysz, kisgyermeket, kamaszokat nevelsz, párkapcsolati vagy más személyes nehézségeket szeretnél leküzdeni. Érzelmi és lelki támogatást nyújtunk időskorú társainknak az időskorban felmerülő nehézségeik megértéséhez, elfogadásához, a tevékeny belső erő visszaszerzésével vagy megerősítésével segítő beszélgetéseinken keresztül.

Segítő jelleg: lelkigondozás, mentálhigiénés segítség, pszichológus, segítő beszélgetés

Ajánljuk: felnőtteknek, időseknek, családoknak, pároknak

Elérhető: Veszprémi Főegyházmegye egész régiójában, egész évben rendszeres jelleggel

Reményforrás Egyesület

Érdekel

Párbeszélgetés Programok

stat_minus_3
Párbeszélgetés Programok
Kapcsolataink életünk legfőbb kincsei közé tartoznak. Vágyunk arra, hogy párkapcsolatunkban jelen legyen az őszinteség és meghittség. Sokunk számára hosszú tanulási út vezet el odáig, hogy mindez kibontakozzon. Több mint harminc évi házasságunk során nagy segítséget jelentettek azok az emberek, akik támogattak minket kapcsolatunk fejlődésében. Ezt a segítséget szeretnénk mi is nyújtani segítő házaspárként a hozzánk forduló pároknak, pártanácsadás, rövid workshopok és két napos képzések formájában.

Segítő jelleg: párkapcsolati tréning, tanácsadás, workshop

Ajánljuk: pároknak, házasoknak

Elérhető: Bárhonnan lehet a programra jelentkezni, évente többször előre meghirdetett időpontban

HomoViator Csoport

Érdekel

EFT - Ölelj át! - párkapcsolat-gazdagító program

EFT - Ölelj át! - párkapcsolat-gazdagító program
A 8 alkalmas vagy hétvégi program célja, hogy segítséget nyújtson a pároknak a párkapcsolatuk javításában, erősítésében és folyamatos továbbfejlesztésében.

Segítő jelleg: párkapcsolati tréning

Ajánljuk: pároknak, házasoknak

Elérhető: országos, egész évben rendszeres jelleggel

Érzelem Fókuszú Család- és Párterápiás Alapítvány

Érdekel

Szent II. János Pál Intézet- párkapcsolat-gondozás

Szent II. János Pál Intézet- párkapcsolat-gondozás
Intézetünk jegyesoktatással és házassággondozással foglalkozik, valamint olyan kiadványokat jelentet meg és programokat tart, amelyek segítik a felnőttek családi életre való jó felkészülését, vagy annak jobb megélését.

Segítő jelleg: tréning

Ajánljuk: házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: Debrecen, évente csak néhány előre meghirdetett alkalommal

Szent II. János Pál Intézet Egyesület

Érdekel

Megújít-Lak - feltöltődés házaspároknak

Megújít-Lak - feltöltődés házaspároknak
A Megújít-Lakba házasságukban megújulni, feltöltődni vágyó házaspárokat várunk egy hosszú hétvégére önköltségi áron.

Segítő jelleg: lelkivezetés, szentségimádás

Ajánljuk: házasoknak

Elérhető: Bárhonnan lehet jelentkezni, tavasztól őszig

Egyházközségi Nővérek Társasága

Érdekel

KétIgen - párkapcsolat-gazdagító műhelyek

KétIgen - párkapcsolat-gazdagító műhelyek
Négyszemközti és csoportos párkapcsolat-gazdagító műhelyeink pároknak nyújtanak támogatást a párkapcsolat elmélyítésére.

Segítő jelleg: tréning

Ajánljuk: pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: személyesen budapesti helyszínen vagy online , évente több előre meghirdetett alkalommal

KétIgen Alapítvány

Érdekel

MotiVÁCió - család- és párkonzultáció

MotiVÁCió - család- és párkonzultáció
A Központ család- és párkonzultációt kínál felnőttek számára.

Segítő jelleg: konzultáció, terápia

Ajánljuk: családoknak, pároknak, házasoknak

Elérhető: Váci Egyházmegye, de a konzultációk online is elérhetőek, előzetes bejelentkezés alapján

MotiVÁCió Képzési Központ Nonprofit Kft.

Érdekel

Magyar Schönstatti Családmozgalom-Házaspárok útja

stat_minus_3
Magyar Schönstatti Családmozgalom-Házaspárok útja
A Házaspárok útja az Óbudavári Schönstatt Központban a kápolnától induló másfél km hosszú, erdőn-mezőn vezető körút, mely 16 állomást érint. Az egyes állomások a házasság fontos mérföldköveit, kihívásait jelenítik meg. Az Eucharisztikus házaspárok útja az Eucharisztia és a házasság szentségében nekünk önmagát ajándékozó Istent és kegyelmét mutatja fel.

Segítő jelleg: tanösvény

Ajánljuk: házasoknak

Elérhető: országosan több helyen is elérhető, egész évben rendszeres jelleggel

Családok a Családért Egyesület

Érdekel

KétIgen - önismereti műhelyek pároknak

KétIgen - önismereti műhelyek pároknak
Önismereti műhelyeink pároknak nyújtanak támogatást a párkapcsolat elmélyítésére.

Segítő jelleg: tréning

Ajánljuk: pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: Budapesten, évente több előre meghirdetett alkalommal

KétIgen Alapítvány

Érdekel

MotiVÁCió - párkapcsolat-erősítő tréningek

MotiVÁCió - párkapcsolat-erősítő tréningek
A Központ többféle párkapcsolat-erősítő tréninget kínál felnőttek számára.

Segítő jelleg: párkapcsolati tréning

Ajánljuk: pároknak, házasoknak

Elérhető: Váci Egyházmegye, de a konzultációk online is elérhetőek, előre meghirdetett időpontokban

MotiVÁCió Képzési Központ Nonprofit Kft.

Érdekel

Szociális Testvérek Társasága - Pár- és családterápia

Szociális Testvérek Társasága - Pár- és családterápia
Várják a családokat és a párokat kapcsolati elakadások, krízisek esetén. Az általuk nyújtott támogatás nem mediáció, és nem pszichoterápia.

Segítő jelleg: segítő beszélgetés, terápia

Ajánljuk: családoknak, pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: Budapesten, előzetes bejelentkezés alapján

Szociális Testvérek Társasága

Érdekel

Szociális Testvérek Társasága - Családterápiás témájú képzések, előadások

Szociális Testvérek Társasága - Családterápiás témájú képzések, előadások
A Szociális Testvérek küldetésük értelmében végzettségük és képességeik szerint igen sokféle területen dolgoznak, ennek megfelelően rendszeresen tartanak családterápiás témájú képzéseket, előadásokat.

Segítő jelleg: előadás, képzés

Ajánljuk: családoknak, pároknak, házasoknak, jegyeseknek

Elérhető: országosan, évente többször előre meghirdetett időpontban és más szervezetek, közösségek felkérésére, meghatározott időpontban, külön meghívásként

Szociális Testvérek Társasága

Érdekel

Weboldalunk olyan megoldásokat (feltétlenül szükséges, valamint statisztikát támogató sütik) használ, melyekkel a jobb szolgáltatás érdekében elemzi a weboldal forgalmát, és személyre szabottabb élményt kínál. A részleteket megtalálod az Adatkezelési tájékoztatónkban. Jó böngészést kívánunk!

Mindet elfogadom Beállítások

Süti beállítások

Feltétlenül szükséges sütik
A weboldalon működő szolgáltatásokhoz szükséges.

Statisztikához használt sütik
Ezeket a sütiket arra használjuk, hogy információkat gyűjtsünk weboldalunk forgalmáról webhelyünk használatának elemzéséhez. Ezek a nyomkövető és teljesítménnyel kapcsolatos sütikkel összegyűjtött információk egyetlen személyt sem azonosítanak.

Beállítások mentése   Adatkezelési tájékoztató